Unieważnienie umowy kredytowej z WIBOR

W roku 2022 Sąd Okręgowy w Katowicach podjął decyzję o zniesieniu WIBOR-u jako wskaźnika stosowanego do ustalania odsetek w kredytach, w ramach określonej umowy. To oznacza, że klienci będą teraz płacić niższe raty kredytowe, które będą oparte tylko na marży bankowej. Warto zaznaczyć, że coraz częściej pojawiają się głosy sugerujące, że WIBOR może być stosowany w sposób nieprawidłowy, a banki nie przekazują kredytobiorcom pełnego ryzyka związanego z tym wskaźnikiem.

Czy umowa kredytowa z WIBOR-em może być unieważniona?

Oczywiście, takie rozwiązanie jest możliwe. Po usunięciu WIBOR-u z umowy, kredytobiorcy mają prawo do zwrotu już wpłaconych środków na raty kredytowe, które były oparte na tym wskaźniku. Oznacza to, że zmniejszenie oprocentowania kredytu o około 7,5% może skutkować znaczną redukcją wysokości rat dla wielu osób.

Jeśli jesteś kredytobiorcą i chcesz sprawdzić swoją umowę, warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w tej dziedzinie. Unieważnienie umowy kredytowej z WIBOR-em pozwoli Ci na znaczące obniżenie rat kredytu.