Kategoria: Blog

Pozew o WIBOR – potencjał i ryzyko

Osoby decydujące się walczyć o unieważnienie WIBOR nie stanowią wcale wąskiej grupy kredytobiorców. Co więcej, w mediach pojawia się coraz więcej informacji pozwalających przypuszczać, że nie będzie to wcale walka z góry skazana na niepowodzeniem. Nim jednak zdecydujemy się na jej podjęcie, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, czy jesteśmy w stanie przeprowadzić ją samodzielnie.…

Skuteczna walka z WIBOR – wybór kancelarii

Walka o unieważnienie kredytu w złotówkach, podobnie jak każde inne starcie z machiną bankową, nie powinna być prowadzona na własną rękę. Mamy do czynienia z instytucjami finansowymi, które mają wieloletnie doświadczenie w bronieniu własnych interesów. Przeciwstawienie się im jest możliwe przede wszystkim wtedy, gdy ma się po swojej stronie mocnego sojusznika.

Dlaczego wskaźnik WIBOR wzbudza kontrowersje?

W pytaniu o legalność wskaźnika WIBOR kryje się pułapka. Nie trzeba być wcale prawnikiem doskonale zorientowanym w prawie bankowym, aby wiedzieć, że wskaźnik ten mógł być używany do określania wysokości rat. Rodzi się więc pytanie o źródła dyskusji na temat tego, czy wskaźnik ten może być podstawą do unieważnienia umowy kredytowej. Okazuje się przy tym,…

Pomoc złotówkowiczom w teorii i w praktyce

Osoby, które spłacają kredyty hipoteczne w złotówkach, a teraz walczą o unieważnienie wskaźnika WIBOR, nieustannie słyszą, że mogą liczyć na wsparcie. Sytuacja zaczyna się komplikować przede wszystkim wtedy, gdy zaczyna im zależeć nie na teorii, ale na konkretach. Na szczęście, pytanie o to, jakiej pomocy rzeczywiście mogą oczekiwać, wcale nie pozostaje bez odpowiedzi.

Na jakie rodzaje wsparcia mogą liczyć złotówkowicze?

Walka z obliczanym w nieuczciwy sposób wskaźnikiem WIBOR staje się łatwiejsza gdy można liczyć na profesjonalne wsparcie. Nie wszystkie naprawdę przydatne informacje można znaleźć w Internecie. Nic więc dziwnego, że doceniana jest pomoc złotówkowiczom, jakiej udzielają profesjonalne kancelarie. Oczywiście, ona sama również może mieć wiele form.

Walka o WIBOR – jak rozpoznać profesjonalistę?

Unieważnienie WIBOR to stosunkowo nowe zagadnienie. Dziś nie ma już wątpliwości, że banki dopuszczały się nieuczciwych praktyk. Nie ma jednak również powodów do przesadnego optymizmu. Batalia z instytucjami finansowymi dopiero się zaczyna. Warto walczyć o swoje prawa, warto jednak również poważnie zastanowić się nad tym, kto powinien nas reprezentować podczas tego rodzaju starcia.