Przełomowa decyzja katowickiego sądu – unieważnienie WIBOR stało się możliwe

WIBOR to wskaźnik wykorzystywany przez banki do określania stawek procentowych w kredytach międzybankowych oraz kredytach hipotecznych. Jednak pojawiły się obawy co do jego wiarygodności, które zostały podkreślone w wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach w 2022 roku. W związku z tym tymczasowo wykreślono WIBOR z umów kredytowych, co spowodowało obniżkę rat dla kredytobiorców.

Unieważnienie WIBOR – co to oznacza dla Twojego kredytu?

Unieważnienie WIBOR może nastąpić z różnych powodów, np. w wyniku manipulacji przez banki, a także ze względu na wątpliwości co do poprawności wyliczania stawek procentowych.

W przypadku unieważnienia WIBOR konieczne byłoby wprowadzenie nowego wskaźnika lub systemu określania stawek procentowych, a umowy kredytowe musiałyby zostać zmienione. Jednak, taki scenariusz mógłby przynieść niższe raty dla wielu kredytobiorców. Warto skontaktować się z doświadczonym prawnikiem, aby uzyskać poradę w konkretnym przypadku.

Kredytobiorcy mają powody do radości? Jak szukać pomocy przy unieważnieniu WIBOR?

Unieważnienie kredytu złotowego to proces wymagający skrupulatnej analizy umowy kredytowej oraz dokumentacji z nią związanej. Pomoc dobrego prawnika może okazać się niezbędna, aby w pełni zrozumieć przyczyny i skutki unieważnienia kredytu oraz walczyć o swoje prawa.