Windykacja B2B

Windykacja należności, dbanie o zapłatę za dostarczony towar, wykonaną usługę rozpoczyna się w momencie zawarcia umowy / kontraktu. Dobra konstrukcja umowy oraz dokumentacja prowadzonej współpracy w dużej mierze pozwala na dalszą efektywną egzekucję należności u Dłużnika.

Jak ocenia się na podstawie danych oraz badań, problem braku terminowego wpływu należności dotyczy przede wszystkim jednoosobowych działalności gospodarczych oraz małych i średnich  przedsiębiorstw. Nie oznacza to, że problem ten omija przedsiębiorstwa zatrudniające kilkadziesiąt i więcej pracowników.

Odzyskiwanie długu jest procesem czasochłonnym i wymagającym określonej wiedzy, trzymania się określonych prawem procedur.

Rynek usług finansowych oferuje kompleksowe doradztwo oraz znalezienie indywidualnych i optymalnych rozwiązań w celu skutecznej windykacji należności w obrocie gospodarczym. Profesjonalne firmy windykacyjne oferują rozwiązania skuteczne, efektywne i dopasowane do potrzeb klienta w danej, indywidualnej sytuacji. Olbrzymią rolę sukcesu działań windykacyjnych pełni oświadczenie i znajomość rynku.

Efektywne firmy windykacyjne prowadzą zaangażowane procedury windykacji bezpośredniej oraz negocjacje w miejscu pobytu dłużnika.

Wniosek online

Zapisz