Fotografia glamour to gatunek fotografii, w którym tematyka prezentowana jest w pozach erotycznych od w pełni ubranych do nagich. Termin ten może być eufemizmem dla fotografii erotycznej. W przypadku modeli olśniewających kształt i rozmiar ciała są bezpośrednio związane z sukcesem.

Fotografia glamour to na ogół skomponowany obraz nieruchomo stojącego obiektu. Tematy „glamour” fotografii do użytku profesjonalnego są często modelami profesjonalnymi, a fotografie są zwykle przeznaczone do użytku komercyjnego, w tym do produkcji seryjnej kalendarzy, pin-upów i czasopism męskich, takich jak Maxim; ale czasami również do użytku amatorskiego, a czasami fotografie są przeznaczone wyłącznie do użytku prywatnego i osobistego. Fotografowie używają kombinacji kosmetyków, oświetlenia i technik aerografowania, aby uzyskać atrakcyjny obraz obiektu.

Sesja zdjęciowa Białystok – Twoje zdjęcia w najlepszym wydaniu

Do drugiej połowy XX wieku fotografię glamour nazywało się zazwyczaj fotografią erotyczną. Wczesna fotografia erotyczna była często kojarzona z „pocztówkami francuskimi”, małymi obrazami w rozmiarach pocztówek, które były sprzedawane przez ulicznych sprzedawców we Francji. Na początku XIX w. pinup stał się popularny i przedstawiał skąpo ubrane kobiety, często w zabawnej pozie, pozornie zaskoczone lub zaskoczone przez widza. Temat ten miał zazwyczaj wyraz zachwytu, który zdawał się zapraszać widza do zabawy. Podczas II wojny światowej pin-upowe zdjęcia skąpo okrytych gwiazd filmowych cieszyły się ogromną popularnością wśród amerykańskich żołnierzy. Betty Grable była jednym z najsłynniejszych pin-upów wszech czasów, jej pinup w kostiumie kąpielowym cieszył się ogromną popularnością wśród żołnierzy II wojny światowej.  Sprawdź też: sesja zdjęciowa Białystok.

Ślubna sesja zdjęciowa Białystok

Podczas robienia zdjęć liczy się jakość i dobry efekt

Do drugiej połowy XX wieku fotografię glamour nazywało się zazwyczaj fotografią erotyczną. Wczesna fotografia erotyczna była często kojarzona z „pocztówkami francuskimi”, małymi obrazami w rozmiarach pocztówek, które były sprzedawane przez ulicznych sprzedawców we Francji. Na początku XIX w. pinup stał się popularny i przedstawiał skąpo ubrane kobiety, często w zabawnej pozie, pozornie zaskoczone lub zaskoczone przez widza. Temat ten miał zazwyczaj wyraz zachwytu, który zdawał się zapraszać widza do zabawy. Podczas II wojny światowej pin-upowe zdjęcia skąpo okrytych gwiazd filmowych cieszyły się ogromną popularnością wśród amerykańskich żołnierzy. Betty Grable była jednym z najsłynniejszych pin-upów wszech czasów, jej pinup w kostiumie kąpielowym cieszył się ogromną popularnością wśród żołnierzy II wojny światowej.