W XIX w. głowy lalek były często wykonane z porcelany i łączone z korpusem ze skóry, tkanin, drewna lub materiałów kompozytowych, takich jak pasztet papierniczy lub kompozycja, mieszanka masy celulozowej, trocin, kleju i podobnych materiałów. Wraz z pojawieniem się polimerów i tworzyw sztucznych w XX wieku, lalki produkcji w dużej mierze przeniesione na te materiały. Niski koszt, łatwość produkcji i trwałość materiałów z tworzyw sztucznych sprawiły, że nowe typy lalek mogły być produkowane seryjnie za niższą cenę. Najstarszymi materiałami były guma i celuloid. Od połowy XX wieku, miękkie winyl stało się dominującym materiałem, zwłaszcza dla lalek dziecięcych. Począwszy od XX wieku, lalki z porcelany i tworzywa sztucznego produkowane są bezpośrednio na rynek dorosłych kolekcjonerów.

Koszt wynajmu lokalu na urodziny dla dziecka

Żywice syntetyczne, takie jak poliuretan, przypominają porcelanę o konsystencji i są używane do zbierania lalek. Kolokwialnie terminy porcelana lalka, lalka biska i lalka porcelana są czasami używane zamiennie. Ale kolekcjonerzy rozróżniają między porcelanowymi lalkami porcelanowymi, wykonanymi z porcelany szklanej, a lalkami biżuteryjnymi, wykonanymi z biskowej porcelany nielakierowanej. Typowa antyczna lalka z porcelany chiny ma białą, glazurowaną, porcelanową główkę z malowanymi, formowanymi włosami i korpusem z tkaniny lub skóry. Nazwa pochodzi od porcelany użytej jako porcelana materiałowa.

Urodziny dla dziecka – w domu czy w wynajętym lokalu ?

Były one masowo produkowane w Niemczech, osiągając najwyższą popularność w latach 1840-1890 i sprzedaż w milionach. Pariańskie lalki powstawały również w Niemczech, od około 1860 do 1880 roku. Są wykonane z białej porcelany podobnej do porcelany, ale główka nie jest zanurzona w glazurze i ma matowe wykończenie, a lalki biskowe charakteryzują się realistycznym, przypominającym skórę matowym wykończeniem. Największą popularnością cieszyły się w latach 1860-1900 lalki francuskie i niemieckie.

Urodziny dziecka w lokalu w Białymstoku

Antykoniczne niemieckie i francuskie lalki biskowe z XIX wieku były często produkowane jako zabawki dla dzieci, ale współczesne lalki biskowe są produkowane głównie bezpośrednio na rynek kolekcjonerski. Przez połowę XIX wieku lalki europejskie były wyrabiane głównie w celu reprezentowania dorosłych. Podobne dziecięce lalki i późniejsze wszechobecne lalki pojawiły się dopiero około 1850 r. Jednak pod koniec XIX w. lalki przypominające dzieciątko i niemowlęce wyprzedziły rynek. Realistyczne, realistyczne lalki woskowe cieszyły się popularnością w wiktoriańskiej Anglii.