Badanie przeprowadzone przez State University of New York naukowców wykazało, że ciepło wytwarzane z laptopów może podnieść temperaturę na kolanach mężczyzn podczas wyważania komputera na kolanach, potencjalnie zagrażając liczbie spermy. Badanie, które objęło około dwóch tuzinów mężczyzn w wieku 21-35 lat, wykazało, że pozycja siedząca wymagana do zrównoważenia laptopa może zwiększyć temperaturę moszny nawet o 2,1°C (4°F).

Komputery Legionowo a trwałość

Jednak konieczne są dalsze badania, aby ustalić, czy ma to bezpośredni wpływ na męską sterylność. W późniejszym badaniu z 2010 r. dotyczącym 29 mężczyzn opublikowanym w czasopismach „Bezpłodność i sterylność” stwierdzono, że mężczyźni, którzy trzymali laptopy na kolanach, doświadczyli hipertermii moczowej (przegrzania), w której ich temperatury zgniotu wzrosły nawet o 2,0 °C (4 °F). Wynikający z tego wzrost ciepła, którego nie można zrekompensować poduszką laptopa, może zwiększyć męską bezpłodność.

Powszechnym praktycznym rozwiązaniem tego problemu jest umieszczenie laptopa na stole lub biurku, lub użycie książki lub poduszki pomiędzy ciałem a laptopem. Innym rozwiązaniem jest uzyskanie urządzenia chłodzącego do laptopa. Są one zazwyczaj zasilane przez USB i składają się z twardego, cienkiego plastikowego futerału, w którym znajduje się jeden, dwa lub trzy wentylatory chłodzące – z całym zestawem zaprojektowanym do siedzenia pod danym laptopem – co powoduje, że laptop pozostaje chłodny w dotyku i znacznie zmniejsza nagrzewanie się laptopa.

Ciepło wytwarzane w wyniku używania laptopa na kolanach może również powodować przebarwienia skóry u ud nazywane „zespołem tostingu skóry”.

Laptopy na ogół nie są trwałe, jednak istnieją pewne wyjątki. Oferujemy komputery Legionowo.

Komputery - usługi komputerowe z Legionowa

Komputery Legionowo a zużycie sprzętu

Ze względu na swoją przenośność laptopy są bardziej narażone na zużycie i uszkodzenia fizyczne niż komputery stacjonarne. Elementy takie jak zawiasy ekranu, zatrzaski, gniazda zasilania i przewody zasilające ulegają stopniowemu zniszczeniu w wyniku zwykłego użytkowania i mogą wymagać wymiany.

Wyciek płynu na klawiaturę, raczej niewielka awaria z systemem stacjonarnym (biorąc pod uwagę, że podstawowa klawiatura kosztuje około 20 USD), może uszkodzić wewnętrzne elementy laptopa i zniszczyć komputer, co może spowodować kosztowną naprawę lub całkowitą wymianę laptopów. Jedno z badań wykazało, że w pierwszym roku użytkowania laptop jest trzykrotnie bardziej podatny na uszkodzenia niż komputer stacjonarny.

W celu konserwacji laptopa zaleca się czyszczenie go co trzy miesiące pod kątem brudu, zanieczyszczeń, kurzu i cząsteczek jedzenia. Większość zestawów do czyszczenia składa się z niestrzępiącej się lub mikrofibry ściereczki do ekranu LCD i klawiatury, sprężonego powietrza do wydostawania się pyłu z wentylatora chłodzącego oraz roztworu czyszczącego. Do czyszczenia laptopa nie należy używać ostrych środków chemicznych, takich jak wybielacze, ponieważ mogą uszkodzić laptop.