Opracowano atrament tatuaż reagujący czarnym światłem z użyciem mikrokapsułek PMMA.
PMMA może być stosowany jako dyspergator dla ceramicznych proszków stabilizujących zawiesiny koloidalne w środowisku niewodnym. Ze względu na wysoką lepkość podczas rozpuszczania może być również stosowany jako materiał wiążący w procesach osadzania roztworów, np. drukowanie ogniw słonecznych.

Cenówki z plexi twarde jak stal

PMMA jest również powszechnie stosowany jako hybrydowe paliwo rakietowe.
W latach sześćdziesiątych XX wieku lutnik Dan Armstrong opracował linię elektrycznych gitar i basów, których ciała zostały wykonane w całości z akrylu. Instrumenty te zostały wprowadzone na rynek pod marką Ampeg. Ibanez i B. C. Rich posiada również gitary akrylowe.
Ludwig-Musser tworzy linię bębnów akrylowych zwanych Vistalitami, znanych jako używane przez perkusistę Leda Zeppelina Johna Bonhama. Sztuczne paznokcie są czasami wykonane z akrylu.

Nowoczesny briar, a czasami wręcz meerschaum, to rodzaj pni tytoniowych wykonanych z Lucite.
Technologia PMMA jest stosowana w pokryciach dachowych i hydroizolacji. Dzięki zastosowaniu włókniny poliestrowej umieszczonej między dwiema warstwami aktywowanej katalizatorem żywicy PMMA powstaje w pełni wzmocniona membrana ciekłego materiału.
PMMA jest szeroko stosowanym materiałem do produkcji zabawek i nagrobków finansowych. O plexi więcej poczytasz na: Zalety i zastosowanie pleksi.

meble z plexiBiodegradacja
Dom Futuro został wykonany z wzmacnianego włóknem szklanym tworzywa poliestrowego, poliestru poliestrowo-poliuretanu i poli (metakrylanu metylu); jedna z nich została uznana za poniżającą przez sinice i Archaea.

Cenówki z plexi a włókno akrylowe

Włókna akrylowe to włókna syntetyczne wykonane z polimeru (poliakrylonitrylu) o średniej masie cząsteczkowej ok. 100 000 jednostek monomeru. Aby włókno w USA nazywane było „akrylem”, polimer musi zawierać co najmniej 85% monomer akrylonitrylu. Typowymi komonomerami są octan winylu lub akrylan metylu. DuPont stworzył pierwsze włókna akrylowe w 1941 roku i pod nazwą Orlon. Po raz pierwszy została ona opracowana w połowie lat 40. ubiegłego wieku, ale do lat 50. ubiegłego wieku nie była produkowana w dużych ilościach. Mocne i ciepłe włókno akrylowe jest często stosowane do swetrów i dresów oraz jako podszewka do butów i rękawiczek, a także do tkanin i dywanów. Jest on wytwarzany jako włókno, a następnie cięty na krótkie odcinki o długości podobnej do włosia wełnianego i przędzany do przędzy.
Modakryl jest zmodyfikowanym włóknem akrylowym zawierającym co najmniej 35% i co najwyżej 85% monomer akrylonitrylu. Komonomery chlorku winylu, chlorku winylidenu lub bromku winylu stosowane w modakrylu nadają włóknom właściwości uniepalniające. Końcowe zastosowania modakrylu obejmują futro, peruki, przedłużanie włosów i odzież ochronną.
Polimer powstaje w wyniku polimeryzacji wolnorodnikowej w zawiesinie wodnej. Włókno jest wytwarzane przez rozpuszczenie polimeru w rozpuszczalniku takim jak N, N-dimetyloformamid (DMF) lub wodny tiocyjanian sodu, odmierzając go przez wielootworowy spinnerett i koagulując powstające włókna w wodnym roztworze tego samego rozpuszczalnika (mokre wirowanie) lub odparowując rozpuszczalnik w strumieniu ogrzanego gazu obojętnego (suche wirowanie).